Thread: Oscar 2013
View Single Post
Old 06 Feb 2013, 12:17   #72
Optimvs
Senior
 
Optimvs
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 139
Originally Posted by ghost90:
Vezi ca, dupa jignirea lui adusa femeii enuntate mai sus, l-ai catalogat drept '' onanist obsedat sexual ''.Asta cu ce te face mai bun?

Nu l-am catalogat, am spus ca afirmatiile pe care le-a facut sunt tipice unui onanist obsedat sexual.
In tot cazul, spre deosebire de individul asta, nu m-am apucat sa jignesc o femeie doar pentru motivul ca, la un moment dat, arata binisor.

Originally Posted by ghost90:
Folosind o tenta oarecum comica, stii tu sigur ca nu-i adevarat?

Evident ca nu, dar, cum spuneam mai sus, "Ne intereseaza cine cui a supt sau ce filme a facut respectiva persoana?"
Au fost in istorie destule femei care au trebuit sa dea intens din cur/cap ca sa ajunga sus, dupa care au demonstrat ca aveau si foarte multa minte. Teodora, sotia lui Justinian, este un excelent exemplu in acest sens, cel putin daca-l credem pe Procopius


Originally Posted by ghost90:
Deocamdata Bigelow nu a demonstrat foarte mare lucru, inca, in vasta ei cariera regizorala, exceptand fetishul ei pentru soldatii americani din Irak/Afgasnistan prezentat in ultimele filme ale dansei.Acuma, corect ar fi sa admit ca inafara de ZDT si The hurt locker nu am vazut decat Point Break care e un film comercial destul de bun, dar care nicidecum exceleaza prin ceva.


Ba sa fim iertati, Point Break e un film comercial excelent care, in plus, i-a stresat pe multi americani din cauza ca arata clar ca vietile lor desfasurate intre job si plimbatul cainelui nu inseamna nimic .
Ar trebui sa vezi si http://www.imdb.com/title/tt0114558/ cu care a luat Saturn pentru best director.

In rest, am zis de mult ca Hurt locker si ZDT sunt niste mizerii facute pentru un anumit public american.
Optimvs is offline   Reply With Quote sendpm.gif