Thread: Oscar 2013
View Single Post
Old 05 Feb 2013, 09:56   #64
metalhead72
Novice
 
metalhead72
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 9
De acord cu tot - rvn, dezacord total cu Liviu !!!

Cum poate spune un cinefil ca Hurt Locker a fost cel mai bun castigator de Oscar din 2000 incoace? Esti cumva milita(u)r? Numai un milita(u)r poate fi asa impartial si sa considere astfel un jeg de film, castigator de Oscar, exclusiv pe pile !!! Doamna/domnisoara Bigelow care a regizat Hurt Locker sunt convins ca a prestat multe servicii private pentru statueta din mana ei ! In rest, rvn se dovedeste a fi un adevarat cinefil complet impartial, asa cum ar trebui sa fim cu totii, pentru ca in fond nu castigam nimic (bani) daca va castiga x sau y Oscarul ! Cu siguranta gusturile nu se discuta si putem avea favoriti/favorite pentru castigarea trofeului mult ravnit de toti actorii/regizorii. Dar de aici si pana la a ridica in slavi incompetenta mi se pare foarte mult ! Bigelow este si va ramane in opinia mea o panarama ajunsa si ramasa la Hollywood pentru multe felatii ! In rest, tot respectul pentru DDL pentru Lincoln, dar cum spunea si rvn, a recitat o poezie americana de prost gust, in rest nu m-a impresionat deloc filmul, din punct de vedere artistic. Asta nu inseamna ca Abraham Lincoln nu a fost unul dintre putinii americani destepti din istoria lor ! Ba as putea spune ca a fost cel mai destept american din istorie, la bataie cu Washington ! Dar strict artistic, Lincoln a fost doar o poezie, recitata chiar fara foarte mare talent de catre DDL. Singurul aspect pozitiv despre Lincoln este ca personal mi-as dori sa castige Oscarul la machiaj - care a fost unul intr-adevar exceptional. IN rest le urez tot succesul din lume favoritilor mei: Silver.../Beasts.../Django; O'Russell/Zeitlin; Cooper/Denzel; Lawrence/Walis; Waltz/Tommy Lee; Hathaway.
metalhead72 is offline   Reply With Quote sendpm.gif