Thread: Survivor
View Single Post
Old 04 Nov 2010, 11:46   #279
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Originally Posted by WildR0se:
Eu sunt unul dintre fanii show-ului, am vazut toate sezoanele Survivor si Amazing Race... dar sunt de acord cu majoritatea ca sezonul asta e unul foarte prost (dupa umila mea parere, cel mai prost de pana acum), cred ca e pentru prima data cand nu reusesc sa gasesc un favorit. Marty cred ca concureaza la titlul de "Dumbest Survivor Ever" (pe langa Erik si J.T.)
"Dumbest Surivovr Fan Ever"?. Marty a trecut peste ultimele 3 episoade in care era favorit sa iasa. Miscarea lui a fost un risc calculat, nu o naivitate. El, in mod cert, nu este dumb. Dar exista o linie subtire intre prostie si geniu, chiar si JT a gandit bine mutarea respectiva din sezonul trecut, dar nu a avut informatii complete. Daca i-ar fi reusit, ar fi fost si el laudat. Si un alt exemplu: primul. Richard la ultima competitie de imunitate. Fa si tu diferenta dintre o prostie, in adevaratul sens al cuvantului, si risc bine gandit.

Actulalul sezon din Survivor mi se pare foarte enervant. Alina, Sash si Marty sunt pe departe cei mai destepti jucatori, dar probabil majoritatea prostilor ii vor elimina pentru ca deh... sunt multi. Naonka e nebuna si, ca si in societatea contemporanta, este rasplatita pentru ca fura si manipuleaza, sau incearca sa manipuleze, orice situatie in favoarea ei. Holly si Jane nu au ce cauta in Survivor. Nu gandesc jocul, nu fac nimic decat sa se lipeasca de ceilalti sa sa stea in spatele lor in speranta ca nu vor fi observate pana la final. Cat poate sa ma enerveze Jane. E la un alt nivel fata de Naonka. Dan, Kelly Purple si Chase nu contribuie cu nimic la acest show. Imi place totusi Fabio. Nu il cred atat de prost precum ne este prezentat de producatori. E inocent si sincer, dar nu prea are sanse sa castige. Brenda si Benry sunt calculati si pot ajunge departe. Brenda e facuta pentru acest joc. Dpdvd social este impecabila. Benry va suferi pentru ca este atletic si in inferioritate numerica. Pacat ca nu se aliaza cu cineva.

Favoritii mei sunt Marty si Alina. Ii apreciez pe Sash si Brenda pentru strategie, desi ma frustreaza aroganta si personalitatea lor. Fabio e ok, Chase, Dan, Kelly imi sunt indiferenti, Naonka e... Naonka, iar Holly si Jane sunt jalnice si mult prea enervante.

Last edited by moltisanti88 : 04 Nov 2010 at 11:50.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif