View Single Post
Old 15 Jun 2012, 19:27   #9
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Cred ca implicarea lui politica intr-o campanie electorala in cel mai josnic mod posibil nu este semnul unei persoane cel putin decente. Nu il descalific din oficiu. Poate nu conteaza pentru unii, ok, dar nu cred ca motivele mele sunt de pe alta planeta, in fine. Mai citesc ce scrie acolo si poate deslusesc de ce presedentia e mai buna ca senatul penru ICR.

Imi pare rau dar ultimele 3 articolre imi provoaca voma asa ca m-am oprit pe la jumatate la unele. Ode i se ridicau si lui Ceausescu si inca i se mai ridica. Implicarea politica a facut-o Patapievici cu gura lui.

In legatura cu ce spun regizorii, nu stiu daca as spune ce cred va fi luat in serios avand in vedere cine sunt ei. Nu cred insa ca daca te pricepi la bucatarie esti automat si un bun actor, si invers. Scuipatul in permanenta pe politic mi se pare deja jenant si de o naivitate extrema. Daca vrei sa fii rau poti spune ca nimeni nu scuipa mana care le-a dat, nu talent dar bani. Dar nu cred ca aia e problema, ei sunt cumva distantati de lumea reala, hai sa zicem idealisti ?

Acolo este un cerc inchis, de complicitate si complacere. Daca vor sa il tina pe tron, sa il tina pe tron. Nu sunt de acord cu multe lucruri spuse acolo cat si cu tonul si siguranta cu care unii vorbesc despre viitor. Nu rezonez la afirmatiile si adulatiile aduse lui HRP ca persoana. Poate este vina mea ca nu pot trece peste personalitatea lui publica dar pana acum nu m-am inselat prea mult in a analiza personaje deci ma voi incapatana in continuare sa gandesc asa cum am facut-o pana acum, fara sa ma incurc in nume dar analizand personajele. Nimic din ce este spus acolo un invalideaza ce am spus eu despre HRP, este doar o alta fateta pe care unii o considera mai importanta. Am facut si o mica cautare a celor care au scris ultimele 3 articolre. Nu am ramas surprins de loc.

Inteleg jocul celor doua tabere si josnicia unor oameni vopsiti in "independenti". Amuzant pe alocuri dar respectivii doar reusesc sa ma enerveze prin evidenta lor "subiectivitate" in legatura cu cele intamplate asa ca as vrea sa ma distantez de subiect. Nimic bun nu poate iesi de aici pentru mine.

Numai bine. Traiasca Horia Roman Patapievici.
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 15 Jun 2012 at 20:12.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif