View Single Post
Old 14 Jul 2010, 09:44   #29
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Perlele devin interactive!

Originally Posted by catalinpetrescu:
Muaaahahh Pitbull ce placere sa m-a discreditezi, totusi voi combate.
Evident ca nu suporti ideea de IMDB-ul, unde ideea de critic se dilueaza, existand opinii f bine argumentate si profesionale deseori de la persoane fara un background verificabil, daca nu ai IMDB Pro (ha!),
Zici ca IMDB e o treaba proletcultista
Zau, atunci de ce nu scrii matale pe hartie si incerci sa publici criticile, sa numai butonezi aici pe forumu asta , bineinteles o expresie globalista a comunicarii, repede si convenabil.
Da, sigur. Schumacher, drept pildä. (Joel, nu Ovidiu!)
Falling Down il califica, am facut afirmatia documentat!
Mai departe domnu` Pitbull recunosc ca sint un produs al culturii pop, nu am instructie in film sau alte arte, sint doar un alt forumist, mai vechi ca matale ce e drept si fara privilegii, dar ce iti pot spune f sigur pe mine este ca filmele de Cinema, sint facute pentru vizionare publica cu grad mare de rapandire, drept urmare prin inductie matematica, numai un feedback public si de mare raspandire (IMDB) le poate confirma calitatea si le poate ierarhiza in mod credibil.
Daca este un esec sau o capodopera un film va decide TOT TIMPUL publicul, iar matale care esti "critic de film" trebuie sa ai doar inspiratie, sa sti sa "dai" critica negativa sau pozitiva, daca o nimeresti si filmul place, poti sa spui am zis-o primul, si viceversa e ca la loto.
Apropos, IMDB citeaza la critics din romania decat pe CTP, dar asta e desiguuur din cauza baniilor mogulului Sarbu care si-a bagat reteua provideo la distribuite in lista de referinte a IMDB, si bineinteles a Globalizarii.
__________________
"Guns blazing"

Moultzamme froumosse!
Mai vrem, mai vrem!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif