View Single Post
Old 06 Jan 2010, 17:49   #91
paul1ca
Junior
 
paul1ca
 
Join Date: Jan 2010
Location: Ploiesti,Impala 67
Posts: 41
Send a message via Yahoo to paul1ca
Pot sa spun ca sunt un fan impatimit Harry Potter.Am citit toate cartile,am crescut cu ele mai bine zis...prima parte a seriei pe care am citit-o aveam aceeasi varsta ca al lui Harry 11,si pur si simplu dupa aceea am inceput sa cresc odata cu el.Sihaya are dreptate,primele 3 parti au fost mai copilaresti,poate si a 4-a dar putin probabil cu moartea lui Cedric,dar clar din partea a 5-a totul a inceput sa fie mult mai greu de inteles,mult mai intunecat,mai terifiant,lui Ron si Harry incep sa se simta fazele adolescentei(ofc girls) .Sincer,oricum oricine stie acest lucru,cartile sunt mult mai bune decat filmele intotdeauna,dar in Harry Potter sunt de 10 ori mai bune.Au sarit prea multe momente pe care eu le credeam importante,in fine.Partea 6 a filmului a fost destul de acceptabila,cu toate ca s-au omis multe lucruri,unul care mi se parea esential Inmormantarea lui Dumbledore.Acum astept partea a 7-a,care va avea 2 parti.Sper sa iasa ceva mai special,oricum o sa rupa la box office parerea mea.
paul1ca is offline   Reply With Quote sendpm.gif