Thread: Seriale TV
View Single Post
Old 20 Aug 2016, 03:48   #864
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
1Micu, daca esti interesat de subtitrarea in romana la Fawlty towers spune-mi, doar ca trebuie sa-mi dai fisierele subtitrarilor in engleza, pentru ca eu nu le am. Evident e unul din cele mai bune seriale de comedie. Dar un serial foarte bun de comedie e si 30Rock. Daca nu l-ai vazut ti-l recomand.

Am terminat sezonul 1 din Stan Lee's Lucky man - a fost din ce in ce mai bun, dupa primele 2 episoade, dupa care a avut un mic declin la ultimul episod, dar pe ansamblu e un serial bun. Ii astept sezonul 2. In curind ma apuc de Mr Robot, sezonul 2. Deocamdata revad sezonul 1. Primul episod din sezonul 1 e de departe cel mai bun din tot sezonul. Abia astept sa vad sezonul 2.

Ah, un serial de care m-am apucat, din plictiseala, e Boston Legal. E ceva mai vechi si n-am vazut decit vreo 5 episoade. E cu James Spader intr-un rol care l-a ajutat sa-si cizeleze rolul din The blacklist. Boston Legal are glumite dragute, pe alocuri si poate va deveni si ceva mai profund in privinta ideilor pe care vrea sa le scoata in fata, dar deocamdata, ce-am vazut, nu m-a atras sa-l vad cap-coada. Are un montaj atit de enervant, iti baga niste imagini succedate rapid, cu cladiri din Boston pe niste acorduri stridente, gen niste seriale mai vechi, anii 70 - e atit de pueril.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif