View Single Post
Old 08 Mar 2012, 11:43   #21
charles
Guru
 
charles
 
Join Date: Sep 2009
Location: Ἀρκαδία
Posts: 542
Originally Posted by Mercutio:
3. din lista se trage la sorti cate un film la o saptamana. preferati sa se stie dinainte programul intreg?

legat de punctul 3, charles, nu cred ca am inteles, tu vrei sa propunem cu totii cate un film in fiecare saptamana?
eu spuneam in felul urmator:
- fiecare participant propune un film la inceputul concursului, sa zicem ca suntem 10 participanti.
- vom avea o lista de 10 filme, cate unul pentru fiecare saptamana.
- prin urmare avem doua optiuni: a. putem sa tragem la sorti si sa facem cunoscut programul filmelor dinainte pe cele 10 saptamani, sau b. sa tragem la sorti in fiecare saptamana si sa fie ca o surpriza

se poate sa fi inteles eu gresit. te referi la ordinea de intrare a filmelor? at sunt de acord cu varianta b.

however, varianta mea (saptamana si filmul. par example, in fiecare duminica seara se trimit propunerile si se trage la sorti filmul pentru saptamana urmatoare) ar fi o chestie de durata ce s-ar putea transforma intr-o obisnuinta (Federico avea o idee asemanatoare cu un cineclub parca) si am avea astfel un clasament in perpetua schimbare. in schimb, ar putea avea neajunsul ca unii oameni, datorita tragerii la sorti, sa intre in joc de mai putine ori decat altii. but you can't win if you don't play. (probabil asta va mai incinge spiritele, ceea ce nu e neaparat rau).

Last edited by charles : 08 Mar 2012 at 11:47.
charles is offline   Reply With Quote sendpm.gif