View Single Post
Old 29 Jul 2015, 21:05   #13
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by 1MicuCelUmilSiViril:
Pt. rvn:
Nu lucrez de noapte, ca la noi nu prea mai sunt locuri de munca la seral!
Si nu cunosc deloc personajul de care spuneti, dar mi se pare de ras ideea sa-ti faci alt cont. Astia sunt labili virtual.
Inteleg, in viata, dar si aici, unde scrii din spatele unui pseudonim, sa simti nevoia a inca unui acoperis ca sa-ti feresti pseudonimul? Asta e de acum de poveste!

ah, presupusa mea intuitie feminina a esuat? nu prea mi-e clar unde se afla locul acesta definit de tine prin "la noi", dar nici nu are importanta. era doar o curiozitate, fiindca as fi vrut sa stiu daca chiar exista pe planeta noastra un loc unde viata intra intr-o hibernare totala si programata, de la ora dupa-amiezii cand se termina programul de lucru si pana a doua zi dimineata, cand acesta se reia cu entuziasmul generat de somnul usor, cu vise placute, din timpul noptii. rar am intalnit persoane active ziua, care dorm in timpul zilei. cand zic "dorm", ma refer la un pat, fiindca in anumite conditii, ostile ce-i drept, dorm destul de multi in timpul zilei, chiar la program. cum sinceritatea mea da pe-afara, nu pot nega c-am dormit (motait) si eu in asemenea circumstante si nu o singura data, dar senzatia a fost mai mult de ducere in gol...asa, pot spune chiar ca am si visat pret de cateva minute, de fiecare data, acel obiect de mobilier pentru care as fi fost in stare sa platesc oricat, numai ca sa ma aflu intinsa pe el si nu chircita in scaunul de la birou, cu tastatura calculatorului indoita de greutatea capului meu.
in ceea ce priveste pseudonimul sub care am presupus ca scrii aici, fiind de fapt alta persoana (virtuala si aceea) : a fost o mica asociere cam exagerata, recunosc, dar asta numai din cauza faptului ca, m-am gandit c-ar fi nostim ca eu sa postez citatul acela scos de pe site-ul tipului cu pricina, iar micu' si virilu' sa fie chiar acoperirea lui, din cauza potrivirii prea perfecte a temei articolului respectiv, cu tema care-ti da, matale, insomniile diurne.
acuma, sper ca ne-am lamurit. o sa revin la tema principala.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif