View Single Post
Old 17 Dec 2007, 11:23   #51
black_sound
Novice
 
black_sound
 
Join Date: Sep 2006
Location: Atherton
Posts: 12
De fapt in carte nu scrie nicaieri ca DD e gay, e adevarat ca din prima clipa se dau indicii cu privire la excentricitatile lui, insa e singurul lucru care se spune despre el ca e excentric, insa nu se afirma clar ca e gay.

Nu cred ca a facut afirmatia ca sa atraga si un altfel de public ci pentru ca trebuia o explicatie pentru faptul ca a fost asa de bun prieten cu Geleret (asta in cazul in care a citit cineva Talismanele Mortii). Pentru ca e extrem de greu de crezut cu cei doi au ajuns sa lucreze impreuna. Indragosteste-l pe DD de ala si uite explicatia. Sincer mi se pare chiar mai patetic de cat dragostea lui Severus Snape pentru Lilly Evans (iar eu chiar cred ca ultima carte este una dintre cele mai bune din serie, cea mai buna fiind Ordinul Pheonix)

Era de asteptat sa fie gay, adica era prea evident, era prea evident din Piatra filozofala, iar faptul ca in general isi trecea viata personala sub tacere face sa fie si mai evident.

Mi se pare insa normal sa apara reactii (indiferent de forma lor) pe marginea subiectului
black_sound is offline   Reply With Quote sendpm.gif