View Single Post
Old 10 Aug 2011, 18:36   #37
lariss14
Novice
 
lariss14
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 1
Inainte erau niste desene superbe, nu ca ceea ce se difuzeaza acum... Bietii copii din zilele noastre. Iata cateva desene pe care mi le amintesc cu drag:
Creepy Crawlers [Gandacioii], Dog City [ era ala cu Ace Heart cu un caine pictor care se desena tot pe el si vecinii sai pe un trepied? in fine ] BAD [muream dupa el inca imi mai place...] mai erau si Tales from the Cryptkeeper? [sau poate confund... se dadea pe Minimax sau pe FoxKids? am cam uitat... ] Ratusca cea urata [daca nu ma insel era tot pe FoxKids? va rog mult sa ma iertati daca scriu din greseala si unele de pe vechiul Minimax... Franklin, Babar, Spy Dogs [de asemenea eram moarta dupa desenul asta n-am ratat vreun episod], Jin Jin si patrula panda [superb in fiecare zi cand ma intorceam de la gradinita cat si scoala ma uitam]

Mai stiu un desen... era cu 3 ursuleti si o fetita cu parul blond cu o rochita verde. Toti ursuletii aratau la fel, diferenta consta in intaltime [tata, mama ,fiul] tin minte doar un episod... Trebuiau sa mearga la nu stiu ce piramida sau... fata s-a intepat in ceva intr-o piramida cu o mumie acolo si trebuiau sa treaca niste probe ca sa o salveze sa ajunga nu stiu unde inainte de apus... tin minte o singura faza: cea in care drumul se bifurca si le-a spus nu stiu cine "Razele soarelui iti vor arata drumul" ... deci ajung acolo si pe un drum era umbra, se vedea pe el ca e periculos iar pe celalat era o lumina. Aleg drumul luminat si tot mergand ursuletul se tot gandeste la acea ghicitoare? [cea cu razele soarelui bla bla] si zice "Razele soarelui iti vor arata drumul nu-l vor lumina!" in momentul ala se crapa pamantul e care erau dandu-si seama ca e drumul cel rau... si se intorc inapoi, pana la urma o salveaza pe fata dar... nu imi amintesc numele... cine il stie il rog frumos sa mi-l spuna.

Mai stiu desene desi cred ca sunt de pe Minimax... Povestiri din cripta, Urmel... etc...
lariss14 is offline   Reply With Quote sendpm.gif