View Single Post
Old 07 Aug 2010, 18:35   #22
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
stiu ca sunt off topic si ca ar trebui sa scriu despre Jetix si desenele care se difuzau in trecut... dar cu cortoon network cum ramane? acum 15-20 de ani se difuzau desene super misto... care iti puneau foarte mult mintea la contributie. si acum se difuzeaza unele dintre ele chiar daca la ore destul de tarzii... si ma mai trezesc cateodata, fara sa vreau ca ma uit la Tom & Jerry, Johnny Bravo ,Familia Flintstone, Familia Jetson, Ursul Yogi sau Looney Tunes. imi place sa imi amintesc de copilarie... La jetix am inceput sa ma uit cand s-a nascut varul meu si trebuia sa ma uit cu el la desene... atunci am redescoperit placerea de a te relaxa in fata televizorului, uitandu-te la un desen bun. din pacate, singurul defect al acestor desene, e ca sunt traduse in romana... noi cand eram mici stiam foarte bine engleza de la desene... cat despre serialele din ziua de azi, de pe Disney Chanel... hmmm... au farmec unele dintre ele si sunt chiar interesante... doar ca nu ar trebui recomandate copiilor sub 14 ani... si daca acestia nu s-ar putea uita la ele... nu mai pot fi numite desene...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif