View Single Post
Old 17 Oct 2012, 23:29   #269
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
O sa ma confesez aici Constat, ca desi durata de votare in turneu s-a dublat, prezenta e aceeasi, ba mai mult, a trecut o saptamina si filmul propus de Twinsen n-a avut nici macar un comentariu.

Adevarul e ca nu e de mirare, asta e natura umana, lasam totul pe ultimul moment. Eu exact la fel fac, daca am ceva de predat si printr-o fericire mi se extinde termenul, tot la 2 noaptea inaintea zilei de predare termin treaba, ba chiar citeodata cu 15 minute inainte de a iesi din casa. Am avut un curs la care trebuia sa predam o serie de proiecte. Ti se da termenul de predare la fiecare la inceputul cursului, dupa care esti lasat in pace, nu sta nimeni sa te baby-sit, sa vada cum merge, ti-ai organizat timpul ori ba. Vine perioada de predare si ai de dat cite un proiect la 2-3 zile, evident puteai sa te apuci de ele treptat, cu citeva saptamini inainte, dar n-ai facut-o. Incerci sa impresionezi profesoara si-i ceri sa extinda termenul unui proiect mai greu asta fiind cu 2 zile inainte de predare. Ea zice: daca astazi va dadeam proiectul asta si va ziceam ca aveti 2 zile pentru el, va asigur ca l-ati fi facut cu totii, asa cum o sa-l aveti cu totii gata in ziua in care trebuie. Si adevarul e ca are extrem de mare dreptate oricit de mult timp avem, indiferent despre ce domeniu e vorba, inghesuim totul pe ultimii pasi.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif