View Single Post
Old 20 Aug 2010, 11:59   #7
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Rigiditatea e la fel de periculoasa ca brambureala la care te referi. E semn, factor si agent al släbiciunii.

Eu nu m-am referit la "dumnezei" (care sunt fleacuri, într-adevär), ci la Dumnezeu, Unul, care e Totul. Iar faci varzä din discurs.

Ce-are a face euroscepticismul meu, cu deschiderea interculturalä? Schematismul täu de gândire, deja cunoscut, atinge uneori cote apocaliptice.
Se stie bine cä sunt foarte nationalist - dar nu tâmpit. Intotdeauna am evitat, ba chiar si condamnat vehement, falsul nationalism fanfaron, "rrromânist", de factura hemoroidului de Vadim, care transformä Fiinta Nationalä într-o curvä bunä s-o futä toti - prieteni si dusmani, români si unguri, si câti si mai câti. Dezobisnuieste-te de atitudinea asta antinationalä si profund subversivä, si învatä sä fii patriot cu adevärat, nu de fatadä toxicä.

Pe-aia cu "orice persoanä neuträ" de unde-i scos-o, din burtä sau din cur? Am îndoieli serioase cä esti la curent (cä POATE fi cineva la curent - tu, eu sau oricine) cu reactiile interioare ale TUTUROR persoanelor neutre care väd mesajele politice de pe forum. Iar cazi în exageräri. Fii si tu mai rational, mai chibzuit, mai echitabil, si-mi vei multumi cândva.

Last edited by Pitbull : 20 Aug 2010 at 12:12.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif