View Single Post
Old 23 Jun 2015, 01:11   #19
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
1MicuCelUmilSiViril, sint foarte interesante recomandarile tale. As vrea, in viata asta, sa apuc sa vad filmele pomenite de tine aici. Am cautat pe sarite, nu in ordinea scrisa de tine si unele se pare ca nu exista. Myortvye dushi e un exemplu. Ai pomenit si multe pe care deja le-am vazut si as vrea sa le revad, destul de multe. Problema mea, personala, in momentul de fata, e ca nu prea mai vad filme, nu prea mai pot vedea filme. Cred ca am mai trecut prin faze din astea, nu mai tin minte cit m-au tinut, dar faza actuala deja tine de ceva luni bune. Nu stiu daca am vazut 3 filme in ultimele 3 luni. E vorba si de timp, dar timp s-ar mai gasi. O explicatie ar putea fi ca e mult mai comod sa vad citeva seriale, serii pe care nu le-am vazut la aparitie, pentru ca pina acum citiva ani singurul serial pe care il vedeam era Seinfeld. Intre timp, am pierdut sirul lor. Unele mi s-au parut deosebite, altele banale, dar totusi oarecum good entertainment, cum ar fi Homeland, ultima mea descoperire, la care mai am de vazut un sezon.

1MicuCelUmilSiViril, sper sa continui sa scrii aici. Pe Agnès Jaoui/Jean-Pierre Bacri i-am descoperit acum ceva ani. Ultimul vazut e Au bout du conte. Nu e extraordinar, de fapt mi s-a parut ceva mai slab decit toate celelalte vazute de mine, dar umorul celor 2 e prezent si nu pot spune ca e film prost, doar prin comparatie nu se ridica la nivelul celorlalte. Scenele cu cei 2 sint cele mai bune.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif