View Single Post
Old 22 Mar 2013, 03:35   #7
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Mersi stalex, desi recomandarea nu mi-e adresata neaparat mie, mi-au placut si mie absolut toate filmele lui Fatih Akin. Doar Kurz und schmerzlos nu l-am vazut inca, desi il am de ceva timp si nici documentarele, pe care le-as vedea, dar n-am idee unde le pot gasi.

Twinsen, mersi ca mi-ai amintit de Adam's apples. Il aveam de citiva ani si nu stiu de ce aveam senzatia ca e un subiect dur, nicidecum o comedie cu peisaje superbe. Le place nordicilor sa-si arate peisajele in filme, in special vara si toamna. Nu pot spune ca am aprofundat si vorbesc in cunostinta de cauza, poate prefer eu un anumit gen de filme, din cauza asta imi tot ies in fata peisajele lor. Da, filmul e foarte bun, actorii excelenti, dar finalul m-a cam enervat. Da-o incolo, in asa hal s-a schimbat Adam, ca a devenit o copie a preotului. Si tot in apropiere de final, prea s-au pogorit toate semnele alea din cer unul dupa altul. In rest n-am avut ce sa-i reprosez, scenariu excelent, satira cit cuprinde dar in acelasi timp si foarte sensibil.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif