View Single Post
Old 01 Jun 2015, 21:32   #5
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Proiectie cu sala plina si Tudor Giurgiu moderator pentru The Forecaster, in teorie avand ca tema criza economica si economia mondiala, in practica o manipulare executata de un excroc. Am avut macar placerea sa comentez la sesiunea de q&a de dupa si cred ca a fost unul din cele mai acide comentarii live din tiff-ul de anul asta. in esenta individul a fost condamnat pentru excrocherie, a pledat vinovat pentru o parte din acuzatii, iar acum vine si explica cum de fapt intreaga lume de la Putin pana la guvernul USA a conspirat impotriva sa. Ah si pe deasupra are un model depredictie pe care doar el il poate intelege pe baza caruia se pot afla exact datele crizelor economice, razboaielor etc Martori impartiali precum mama, sora, cumnatul, avocatul confiirma teoriile sale.

Aseara am vazut In a glass cage(1986) sick as fuck. O combinatie homo-pedo-torture-killing reusita artistic dar foarte discutabila moral. Am ramas surprins ca au plecat putini, as risca sa zic neplacut surprins, desi pare ipocrit avand in vedere ca si eu am ramas. Nu extraordinar de explicit dar ce se sugereaza e up there with the most disturbing ever. La polul opus se situeaza Fusi a lui Dagur Kari, un film cald depre un grasun virgin de 40 si ceva de ani care incearca sa-si gaseasca perechea. Daca emotia din Noi Albinoi e prezenta nu acelasi lucru se poate spune despre quirkyness. Fusi, la fel ca si protagonistul sau e prea simplu, desi nu si prost. Finalul ii mai da ceva dimensiune.
  Reply With Quote sendpm.gif