View Single Post
Old 09 Feb 2010, 20:17   #72
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Slumdog Millionaire a fost peste toate celelalte nominalizate de anul trecut şi încă de departe. Singurul lucru bun la celalalte 4 au fost efectele speciale la Benjamin Button, în rest Slumdog a fost cu câteva clase peste din toate punctele de vedere. Astea spuse nu cred că Slumdog a fost în primele 5 ale anului( nici WallE, The Dark Knight sau Doubt n-au fost), dar raportat la concurenţă practic n-a fost nicio concurenţă.

În 2008 merita mai mult There Will Be Blood, dar şi No Country for Old Men a fost fantastic aşa că nu prea pot comenta.

Am mai văzut că aţi spus că Chicago nu merita oscarul. Din punctul meu de vedere Chicago merita şi mai multe premii. Pur şi simplu a fost un film fantastic şi dacă se dau premii pentru entertainment acesta merita cu prisosinţă şi nu stăpânul inelelor de exemplu.

Kubrick nu merita niciun oscar. Nu că filmele lui nu ar fi fost mai bune decât cele care au câştigat, dar nu doar valoarea contează la oscaruri. Dacă consideraţi că filmele cele mai bune merită oscarurile vă cam înşelaţi. Astea spuse anul acesta va lua The Hurt Locker marele premiu şi nu Avatar.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif