View Single Post
Old 04 Jan 2013, 01:39   #923
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Inteleg ce zici, doar ca nu-mi pasa. Nu ma intereseaza ce considera lumea moral. Multi oameni care au scris azi intr-o lumina negativa despre el au facut-o si cu alta ocazie. Altii n-au avut un spatiu in care sa se desfasoare. Altii probabil n-au considerat ca e nevoie sa se desfasoare, dar au fost probabil motivati de elogiile de care vorbeam. M-am uitat la comentarii prin mai multe locuri, hotnews, gandul, adevarul etc. (nu ca n-as avea cu ce sa-mi ocup timpul, dar chestiile astea de colectiv social mi se par interesante) si comentariile erau de obicei injurioase la cei care nu erau destul de cunoscatori ai adevarutului cinema, am vazut trimisi inapoi la Matrix (s-ar fi vrut un fel de jignire, doar ca n-as prea zice ca e) sau la filme cu 'cichi chan'. Revenind la moralitate, ai putea sa-mi spui cand crezi c-ar fi moral sa apara astfel de pareri? La o zi dupa moarte? La o zi dupa inmormantare? La o saptamana, doua, trei? Un an poate? De ce conteaza atat timp cat s-ar presupune ca-i adevarat? Acelasi lucru e valabil si pt un Hitler sau Stalin... sa zicem, asa... teoretic. O sa fie valabil si pt Iliescu?

Last edited by Liviu- : 04 Jan 2013 at 01:41.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif