Thread: Spartacus
View Single Post
Old 26 Nov 2010, 22:34   #90
Quentin
Novice
 
Quentin
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 4
Originally Posted by mirkea:
Originally Posted by Quentin:
Misto si placut la vizionare. Dupa primele episoade m-am temut ca va deveni in fel de 300 da' in lung metraj luand in considerare sangele imprastiat peste tot.

sunt foarte multi care au gandit la fel si au renuntat la serial dupa primele 2 episoade.

Originally Posted by Quentin:
Din fericire s-au oprit din efecte si s-au axat pe o impletire a violentei cu intrigile. Banuiesc ca si-au dat seama, sau primele episoade au fost pentru cucerirea audientei?

Serialul nu a avut episod pilot asa ca l-au ajustat 'din mers'

Originally Posted by Quentin:
Oricum a meritat. Si cred ca daca o continua tot asa, merita intreaga serie (pana unde or vrea sa mearga cu ea). Urmeaza rascoala.

actually, urmeaza prequel-ul

De acord cu tot ce ai spus. Am prieteni care erau sa renunte dupa primele episoade - li s-a parut prea "comercial". Eu n-am renuntat - pana la urma...well done = good fun
Vorba ta, ajustarea a venit din mers dar cred ca initial ar fi dorit sa continue cu sangerarile exagerate bazandu-se pe o eventuala comparatie cu 300. Spun asta bazandu-ma tocmai pe faptul ca nu au avut un episod pilot, or fi mers la sigur crezand ca asemanarea va prinde bine. Ma rog, parerea mea
Si da, imi amintesc ca am citit dupa terminarea seriei 1ca din cauza problemelor actorului din rolul principal seria a doua urmeaza sa fie un prequel. Mea culpa . Oricum sper(am) sa fie la fel de reusita. Mentionasem rascoala ca si act urmator (deh, luat de val )
Quentin is offline   Reply With Quote sendpm.gif