View Single Post
Old 13 Jun 2011, 11:47   #17
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
pai, daca esti atat de beat incat sa nu iti dai seama ca esti cu nevasta in pat, nu te poti considera ghinionist pentreu ca oricum nu o sa ai habar de ce ai facut a doua zi...

iar la faza cu artificiile in vestimentatie, well... te duci cu nevasta la party. ar cam trebui sa ai habar cu ce e imbracata.

L.E.

@omule... nu ai inteles. swingul nu se rezuma numai la ati lasa femeia sa se culce cu altul... e o forma de socializare care se poate lasa sau nu cu relatii sexuale. si femeia nu e plasata ca un animal de la un barbat la altul ca nu e bordel... pur si simplu, te duci si vezi, experimentezi...

o sa iti dau doua exemple:

1. sa zicem ca te duci la un swing party cu nevasta/prietena... sunteti un cuplu. puteti alege sa faceti schimb de parteneri cu un alt cuplu, sau puteti alege un menaje a quatre... depinde ce vrei sa faci... sau, poti doar sa asisti, sa discuti, etc... sau si mai mult poti doar tu sa iti gasesti o partenera care sa iti placa si sa spuna da (la fel, poate fi si invers)... dar aici poate interveni gelozia sau posibilitatea de a te indragosti de "partenerul de joaca" si atunci, well... e mai bine sa nu te bagi... ce-i drept, trebuie sa fi un om foarte deschis ca sa poti sa faci asa ceva si sa ai o relatie foarte buna, bazata pe incredere, in asa fel incat, toata experienta sa ramana pana la urma doar un joc.


2. ca barbat single lucrurile stau putin mai altfel... aici ai o posibilitate imensa de a te desfasura. te poti integra in cupluri sau poti ochi o fata care iti place... discuti cu ea, vezi ce-i de capul ei si daca se poate mai mult bine, daca nu, nu-i cu suparare.

am pus mai mult niste detalii in ceea ce priveste jocul... mie imi pare interesant... nu stiu daca as avea curajul sa incerc cu adevarat asa ceva, insa ideea in sine merita discutata.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.

Last edited by dragonfly_drk : 13 Jun 2011 at 11:55.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif