Thread: ANIME-uri
View Single Post
Old 07 Jun 2003, 20:21   #50
Sidonix
Junior
 
Sidonix
 
Join Date: Jun 2003
Location: The Depths Of Chaos
Posts: 27
Can Life be more than it is ?

Hello.Or Something.
Prezentza mea pe acest forum probabil nu este necesara ...decit pentru acest subiect ..daca poate fi numit astfel...Imi pare rau ca deranjez minunata lume a filmului dar pentru mine magia lui a apus cu mult timp in urma...
Un lucru ma deranjeaza aici .. trecind peste ignorantza sau nepriceperea unor membri din aceasta comunitate care poate fi insultatoare pentru un otaku ... modul in care este tratat subiectul si in special locul unde a fost introdus ..Filme In general..ha.. Niciodata nu Pot fi comparate cu un anime .no mater what...Voi cautati sensuri in dictionare dar el nu reprezinta decit un singur lucru : imaginatia creatorului lor care imbraca forme si moduri de exprimare diferite oscilind intre extreme ale trairilor umane -frustrari,psihoze,bucurie,impliniri,idealuri,vise incatusate..etc. Zimbetul sau durerea unui caracter animat este redata in stare pura..fiind accentuata de dramatismul caracteristic natiei nipone...Citat al unui renumit mangaka : "Cind decid ca aceasta dunga de creion trebuie sa zimbeasca ..niciodata ea nu va fi trista..iar cind va fi trista niciodata nu va schita un zimbet pentru ca eu creatorul ii decid soarta."
Realitatea din anime pe care o cautati voi este utopica...tot ce gasiti sunt doar refugii ratacite ale creatorului respectiv...Se poate spune ca un vis poate deveni realitate..poate.. dar noi nu mai avem capabilitatea de a visa frumos de mult timp din pacate....iar cei care inca mai viseaza nu au puterea sau vointza de a o schimba...
Personal nu-mi pasa de viitor..pentru ca mi-e drag prezentul viitorului......
Urfe imi pare rau ca trebuie sa spun asta dar mi-e rusine..de afirmatia ta...anime este totusi mai mult decit o pelicula...DeathAngel ..my friend ..te aprinzi si nu ai pentru cine aici...totul e de gheatza...

Sayonara!
__________________
http://www.anime-club.ro
Sidonix is offline   Reply With Quote sendpm.gif