Thread: ANIME-uri
View Single Post
Old 07 Jun 2003, 16:21   #47
chibiMox
Novice
 
chibiMox
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucuresti
Posts: 6
..Au ! :o

Mai intai sa maprezint .. Marius, fac parte tot din Ro-Anime si vreau mai intai sa spun ca cea ce a zis DeathAngel mai sus e parerea lui .. FALMINGurile nu-si aveau rostul

Pe de o parte acelasi impuls l-am avut si eu la adresa ignorantzei unora care au puterea sa faca rau unui fenomen in crestere la noi in tara. Nu e cazul celor de aici pentru ca gusturile nu se discuta si fiecare are dreptul la opinie. Dar cand unii prea-destepti domni sau doame ziaristi/iste publica articole pe 2 pagini de ziar "foarte bine documentat" .. din care rezulta ca animele ne sufoca deja, ca tinerii care se uita la asa ceva au tendintza sa se arunce de pe blocuri pt a zbura, ca cei maturi se refugiaza in hentaiuri si ca "oameni buni scapa cine poate" .. atunci orice remarca negativa gratuita ne cam supara.

Dar totusi aici parerile si opiniile se pot discuta civilizat mai ales ca noOne pare "de-al nostru"

Si acum parerea mea :
- despre desene animate in general .. io cred ca am fost ingradid prea mult cat am fost mic cu desene animate numai in weekend pentru ca la varsta de 25 de ani inca imi plac si o recunosc vorba ta NoOne .. DA DOM'LE MA UIT LA DESENE ANIMATE CHIAR DACA NU MA LASA NEVASTA !!
- despre anime .. sunt o categorie aparte prin faptul ca e o arta care trateaza (la fel ca si filmele) un spectru larg de subiecte .. subiecte la care Disney nici nu are curaj sa se gandeasca din cauza ca au alt target de piata

/set flaming on
chibiMox is offline   Reply With Quote sendpm.gif