Thread: ANIME-uri
View Single Post
Old 07 Jun 2003, 14:51   #44
Death Angel
Novice
 
Death Angel
 
Join Date: Jun 2003
Location: The Depths Of Chaos
Posts: 11
Am promis ca revin asa ca am revenit. Hai sa raspund pe rand provocarilor. 8)

NoOne se pare ca presupunerea facuta de mine este adevarata. SILA a fost initial provocata de nr. de posatri, care era cam mare pt. timpul scurt pe care il aveam, asa ca de aia am zis ca mi-a fost sila, eu tintind sa postez. Dar am luat pagina offline si am citit....am citit....si m-a apucat cu adevarat sila. Dar n-am inteles reactia ta. Care-i faza nu are voie omului sa-i fie sila?

Recunost se pare ca ati vazut "ceva" anime, din cate vad tu esti cel cu cele mai multe la activ, bravo esti pe calea cea buna....., dar restul sunt cam pe din afara subiectului, mai ales MihaiD de care o sa ma ocup imediat ce termin cu tine, de fapt postul lui fiind cel care m-a facut sa intru pe forum.

Mai Nimeni, scuza-ma ca am indrasnit sa ma ridic la maestru . Tu nu prea cred ca suporti oameni care iti atrag atentia, iar daca tu vrei un battle cu mine, s-ar putea sa-ti para rau. Pai tu nu esti in stare sa integrezi un desen in categoria anime si tu o faci pe desteptul cu mine? Te asigur eu: Sailor Moon este anime. Crezi ca postul tau ma va face sa ce? Iti garantez eu ca ma va face sa iti arat ce inseamna luat peste picior.

Daca tu te consideri retardat, eu n-am ce-ti face. Asta e... adevarul doare. Cat despre "coborat"...... cam ai dreptate..... asta a fost si prima
mea impresie despre tine > josul

Eu ce vad in anime ?Eu vad o arta, vad un spatiu de evadare, vad povesti fascinante, vad idei geniale, vad ipoteze noi despre mai multe lucruri, vad invataminte, vad o alta lume. Daca voi nu sunteti in stare de a vedea povestea in poveste, ideea in idee, atunci, scuza-ma, aveti aceeasi capacitate intelectuala de a percepe un fenomen precum anime ca un copil de 6-7 ani.

Tu zici ca mai bine te uiti la Tom si Jerry decat la Stirile de la ora 5? Si tu cauti realitatea in anime . Nu vezi ca te contrazici? Eu unul prefer o stire de la ora 5 decat o aberatie pt. copii de 3-4 ani.

Te-as ruga ca atunci cand cineva iti pune o intrebare, sa-i raspunzi cum trebuie nu la misto, ca s-ar putea sa te pui cu cine nu trebuie.

Eu nu stiu ce calcul matematic ai facut tu si ce virgule ti-au dat tie, dar faza e ca mie mi-a dat cum trebuie. De fapt nici nu inteleg rostul unui calcul pt. asa ceva. Anime-le sunt o oaza de evadare spre o alta lume, spre vise, spre ireal. Daca n-ai inteles asta chiar ca ...... Eu unul sunt satul de toate prostiile de filme care sunt la telivizor si cinema. Noroc ca mai apare un Matrix Reloaded(Reincarcat pt. tampi care au tradus titlul).

Nu crezi ca ai curaj ca itri pe forum? Nici eu n-as avea in locul tau, dar intra, pt. ca iti garantez ca n-o sa mai iau de tine. Si in plus eu nu dau lecti de "spart in figuri" cum ai spus tu , eu v-am atras atentia ca c-am o scaldati si ca nu sunteti destul de pregatiti pt. discuti de acest gen.

Tu tot o bati in cap cu Kyo. Mai schimba subiectul ca in toate postarile am gasit ceva cu Kyo. Macar daca era ala din KOF(presupun ca sti ce-i asta)

Ti-as mai scrie ceva, dar o sa mai intre un prieten si-l las pe el sa te termine, de altfel mi-e cam SILA sa-ti mai scriu, mai trebuie sa ma iau si de altii. Iti mai zic doar atat > Did you hear it? The Voice of the Wind? If you did your dead.

Un lucru care m-a speriat este ca voi tot ii dati in cap cu Sandy Bell si Sailor Moon. Ma sunteti cumva yoai? Astea-s pt. fetite nu pt. baiati. Daca vreti sa mai aflati nume de anime vechi uite doua care sigur va vor aduce aminte de copilarie: Sabre Raider and The Starsheriffs si Voltron. Astea-s anime pt. baieti nu panaramele alea, care mai bine le faceau hentai
__________________
The Death Angel will watch over you
Death Angel is offline   Reply With Quote sendpm.gif