Thread: Prometheus
View Single Post
Old 10 Jun 2012, 14:32   #4
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Putin offtopic in legatura cu 3D-ul:

Pentru ca sunt o persoana care pune pret pe imagine poate mai mult decat altii as avea o recomandare in ceea ce priveste 3D-ul.

Duceti-va la IMAX pentru 3D de calitate. Am fost si la Cinemacity si la Movieplex si calitatea proiectiei cat si a tehnologiei 3D nu se compara cu cea de la IMAX. Sunt convins ca nici la IMAX-ul nostru nu e proiectia atat de reusita ca in alte parti ale lumii dar e cel mai aproape mediu de a vedea corespunzator un film 3d.

Daca aveti de ales intre Dolby3D sau Xpand3D, alegeti Dolby3D, ochelarii nu iau atata lumina si nu au o tenta verzulie/albastra.

La IMAX ochelarii sunt mai mari si MULT mai comozi, pe langa tehnologia superioara. Fratele meu poarta ochelari si nu a avut probleme cu ochelarii de la IMAX. Nimeni din cei cu care am mers la film nu a avut dureri de cap. Asta nu inseamna ca nu pot aparea, fiecare e diferit dar dintre toate optiunile prezente in Bucuresti, IMAX e de departe cea mai buna in ceea ce priveste 3D-ul.

Singurul dezavantaj la IMAX este ca subtitrarea este jos si daca e nevoie sa o citesti e un pic mai dificil decat deobicei pentru ca scaunele sunt foarte aproape de ecran. Daca nu ai nevoie de subtitrari atunci IMAX nu are decat beneficii in caz ca vrei neaparat sa vezi un film in conditii bune.
__________________
Cook Pass Babtridge
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif