Thread: Prometheus
View Single Post
Old 10 Jun 2012, 12:56   #3
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by PoliFanAthic:
Eu inca astept sa apara studiul care spune ca 3D-ul iti distruge ceva componenta vitala a organismului si trebuie interzis in salile de cinema.
Amin frate . Am vazut filmul vineri si ieri inca ma mai usturau ochii de la 3d lor . In plus ma deranjau si ochelarii ,poate pentru ca nu port (inca) ochelari .
Mi-a placut filmul dar am ramas cu impresia unui film de tip bufet suedez .Ai de toate dar in portii minuscule ; actiune ,groaza, filozofie , umor .s.a. Cand sa-ti infigi bine dintii s-a di dus pe gat la vale. La sfarsit ai burta plina dar nu ai mancat ceva consistent .
Cred ca Scott a tras filmul in prea multe directii uneori opuse si caruta cam sta pe loc .
Apar si aberatii in scenariu : biologul ala care o rupe la fuga atunci cand gaseste fosila extraterestrului .Pai bai tata el trebuia sa fie primul care sa sara in sus de bucurie si sa treaca imediat la autopie ,analize ,etc.
Michael Fassbender -de nota 10. cu slugarnicia lui perversa care mascheaza destul de slab condescendenta lui fata de membrii echipajului .
Noomi Rapace -9/10 - vad ca unii o compara in mod gresit cu Sigourney Weaver - femeia barbat din primul Alien . Rapace creste treptat pe parcursul filmului si in incredre si in forta. -9/10
Charlize Theron mi s-a parut destul de nepotrivita in rolul de femeie strong capabila sa tina echipajul in mana . -7/10
Restul echipajului destul de sters ,ma asteptam mai mult de la negru si chiar mi-as fi dorit sa-l vad in rolul (stereotip ) de negru cu gura mare ,bascalios dar gata sa le sara colegilor in ajutor cu un rocket launcher .
Sa speram ca o sa apara si un sequel la acest prequel .
7.5/10
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif