View Single Post
Old 27 Mar 2011, 17:09   #751
KrissKringle
Senior
 
KrissKringle
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 134
Aseara am terminat de vazut toata seria si una din explicatiile pentru care prequel-urile nu sunt vazute cu ochi buni e ca n-au folosit efecte practice si decoruri adevarate care au facut filmele vechi asa de iubite.Prea mult CGi,prea putin suflet.Pentru ca au fost filmate in fata unui ecran verde evident ca a avut de suferit si jocul actoricesc nefiind veritabil insa trebuie sa te contrazic in legatura cu partea a 3a Miercuri.Din punctul meu de vedere e cea mai buna dintre prequel-uri fiind si cea mai dramatica si cea mai satisfacatoare aducand cel mai mult cu seria veche ca atmosfera,in special The Empire Strikes Back.Da,Christensen a fost o alegere proasta dar in ep 2 a fost incredibil de slab fata de ep 3 unde aproape ca a fost decent.Cat despre dialog ar fi trebuit sa te obisnuiesti cu el daca ai vazut si celelalte filme pentru ca predomina in toate,pentru ca e o telenovela mai mult sau mai putin,tocmai de acolo si numele de SPACE OPERA.Episodul 1 e cel mai slab din toata seria dupa parerea mea pentru ca nu e urma de mister,nu se dezvolta personajele mai deloc punandu-se accent doar pe cursa lui Anakin care imi aducea aminte de Wacky Races si lupta din final care a fost subtire,sub standarde.
Eu le-am vazut in ordine cronologica dar pentru fanii inraiti sunt mai multe metode de a viziona filmele.
KrissKringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif