View Single Post
Old 21 Jan 2005, 21:29   #57
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
nu cred ca am inteles 100% din ce ai zis mai sus dat. unei punctuatii dezordonate ca sa nu zic inexistente dar incerc sa raspund.
1 la mana, e my bad daca am catalogat gresit implicarea ta in cazul the village si restul.nu contest ca unii critici ar fi putut face asemenea afirmatii oricat de inepte ar fi ele
2 la mana.am incercat sa nu vad filmele care apar la noi in cinemauri in curand (prin februarie : closer, ray, sideways) ci doar pe cele care nu prea au sanse sa vina pana la oscaruri, cu cateva exceptii (mar adentro desi il am, love song for bobby long, being julia, vera drake).si desi aviator s-ar incadra in prima categorie (desi la rubrica in curand de pe site-ul asta e destul de vaga data de lansare) totusi nu am rezistat tentatiei sa-l vad.
acuma ce as putea sa zic.evident ca voi fi subiectiv si toate cele, dar mie mi-a placut the aviator cel mai mult dintre toate si il consider cel mai bun film dintre cele care au aparut anul trecut si pe care le-am vazut, beneficiind de un dicaprio in zi de gratie.asa ca am fost mai mult decat multumit de globurile de aur castigate.
acuma, daca bardem e mai bun sau vera drake si mar adentro sunt mai bune,(fiind europene nu ma indoiesc ca au valoare artistica mai mare) inca nu pot sa ma pronunt.vedem...
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif