Thread: 2009
View Single Post
Old 31 May 2009, 00:00   #38
popabota
Novice
 
popabota
 
Join Date: May 2009
Posts: 1
JCVD - Drive In pe Autostrada Transilvania

Buna seara tuturor... Tocmai m-am intors de la proiectia filmului JCVD, care a avut loc pe Autostrada Transilvania, in apropiere de Ciurila... Prins de treburi serioase, am ajuns chiar la 21.30, cand era programat sa inceapa filmul, insa o superba domnisoara creata cu ochi albastri ne-a spus ca nu mai sunt locuri... Asa ca ne-a poftit sa vedem filmul la Iulius Drive In, in cursul saptamanii... Dar, fiind in Romania, am urcat pe un deal alaturat unde mai erau parcate inca vreo 60 de masini... Vremea a fost uratica, ploaie marunta, oleaca de noroi si drumul raschetat pe o portiune destul de mare...
E pentru prima oara cand vad un film la Drive In si pot spune ca a fost o experienta interesanta... M-a deranjat putin ecoul produs de boxele instalate, sunetul fiind receptionat la radio, in masina...
Trecand peste detaliile organizatorice, filmul a fost unul atipic pentru Van Damme, nu a rupt capul nimanui, nu a salvat natiuni de la distrugere... a fost un om exagerat de normal... Actiunea filmului la un moment dat m-a facut sa atipesc... Dar mi-am revenit repede...
Celor din Cluj sau celor care pot sa ajunga, le recomand calduros sa vada cat mai multe dintre filmele de la TIFF... Merita...
Cam asta a fost, rezumata, seara de azi...
popabota is offline   Reply With Quote sendpm.gif