View Single Post
Old 23 Sep 2011, 22:49   #155
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Originally Posted by Cinemania:
Pana la urma astia mai halesc carne de caine in China ?
Da. Cine spune ca nu este asa, minte. Mi-a povestit un prieten care a fost in China ca sunt locuri in care te poti uita la ei si iti poti alege cainele din care vrei sa mananci. Mie nu-mi vine sa cred asa ceva.
Am mai auzit mai demult ca faceau astia trafic cu maidanezi. Ii trimiteau la chinezi. Suna cam fantasmagoric. Nu stiu daca asta este adevarat.
Dar s-a dovedit ca existau nenorociti care-i jupuiau de vii. Au gasit un container cu caini jupuiti, aruncati unul peste celalalt, iar unii dintre ei inca mai traiau. Este ingrozitor asa ceva. Nu-mi vine sa cred ca exista oameni capabili sa faca asta!!

Originally Posted by Cinemania:
E vreo problema cu adaposturile de animale ?
La ce te referi? S-au enumerat cateva probleme in ceea ce priveste adaposturile de animale.

Am uitat sa precizez ca "doctorii" care sterilizeaza cainii de pe strazi sunt niste iresponsabili fara suflet. Nu-si dau interesul cand fac aceasta procedura, iar, dupa cateva zile, vezi caini pe strazi cu operatia deschisa, sau care in timp, din aceasta cauza, fac apa la stomac si mor.
A primit o asociatie pentru animale mai multe plangeri in legatura cu un loc in care, chipurile, se sterilizau maidanezii. Cand s-au dus acolo au gasit caini tinuti sa moara de foame. Dormeau in propriile excremente, pe care le si mancau, de altfel. Unu nu mai avea ochi de la bataile aplicate de adevaratele animale de acolo - oamenii.
Deci, exista nenumarate probleme. Dar, daca e vorba despre animale, nu conteaza fiindca ele sunt animale si pot fi batute, maltratate, omorate.
__________________
Why so serious?

Last edited by FreakDoll : 23 Sep 2011 at 22:57.
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif