View Single Post
Old 23 Sep 2011, 18:44   #151
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Originally Posted by FreakDoll:

Ideea este ca daca voi, care nu va mai doriti caini pe strazi, si noi, cei care iubim animalele
Te rog sa nu ai senzatia ca se exclud reciproc. Eu iubesc animalele foarte mult, dar in acelasi timp sustin ca numarul cainilor de pe strazi si pericolul pe care il reprezinta prin violenta ori bolile lor sunt o serioasa problema. Nu militez pentru uciderea lor ci pentru solutille pe termen lung.
Gradul scazut de implicare al cetatenilor provine in mare parte din neincrederea in autoritati, recunosc ca si eu am avut o prima reactie asemanatoare cu cea a lui Igor12 gandindu-ma la serioziitatea celor care ar intra in posesia banilor. Bucurestenii cel putin sunt destul de disperati sa se rezolve cumva problema si eu cred ca ar da o mana de ajutor daca ar sti ca o dau cu folos. Chiar tu povesteai mai sus diverse "manarii" facute in acest sens si mai stiu si eu cate ceva. In plus chiar cred ca daca lucrurile ar merge mai putin corupt si mai mult civilizat ar fi fost de ani buni rezolvata toata treaba, dar deh.. noi romanii trebuie sa ramanem cu ceva ani in urma...

Trebuie sa iti spun ca am ras copios la treaba cu soriceii din parcurile franceze si la piscatura oarecum fondata pe care ti-a aplicat-o Igor12 cu cerceii.
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---

Last edited by copila_satanista : 23 Sep 2011 at 18:48.
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif