View Single Post
Old 13 Nov 2010, 15:57   #46
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
Stiu ca e tardiv,dar sunt un utilizator mai recent al site-ului si abia acum am vazut topicul asta.Vreau sa ii raspund lui Leonard care zice ca mesajul "I do it" nu are nici o explicatie logica.Are,si afirmatia ta denota faptul ca nu ai privit cu destula atentie filmul..sau nu de suficient de multe ori.Asadar:e o scena in film in care Natalie il intreaba pe Leonard de ce portiunea din zona inimii nu are nici un tatuaj..el raspunde ca o pastreaza pt. cand va gasi criminalul..ca sa ii aminteasca faptul ca l-a ucis.Apoi e o poza pe jumatate arsa cu el fericit indreptandu-si mainile spre inima..Teddy ii spune ca a fost facuta cand l-a ucis pe primul(si adevaratul) Johnn G.In concluzie Leonard cauta criminalul sotiei sale cand aceasta era inca in viata(tatuajul cu mesajul "I do it" este in zona inimii)!In fapt de aici rezida principala problema a lui leonard..ultimul lucru pe care si-l aminteste e nevasta lui murind!Asa ca nu mai realizeaza-dupa boala ca aceasta este inca in viata,sau isi da seama ca viata alaturi de ea nu are nici un sens cu aceasta boala si i-ar trebui un motiv mai serios pentru care sa traiasca(respectiv sa duca viata unui justitiar care cauta razbunare pt. moartea sotiei sale).Imi cer scuze daca modul in care m-am exprimat a fost prea alambicat,sper ca m-am facut inteles.

Last edited by White1 : 19 May 2011 at 16:22.
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif