View Single Post
Old 06 Jun 2014, 14:39   #13
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Stockholm e un film pseudo-romantic si pseudo-psihologic, care pare tintit spre acel gen de tanara audienta feminina care isi tapeteaza peretii cu postere din Twilight. Avem doua personaje principale: o ea frumoasa foc dar deprimata si un el frumos foc si foarte bun la vrajeala.

Jumatate din film e dedicat modului in care el vrajeste la ea. Printre numeroasele momente romantice se numara scena in care ea ii cere lui sa se dezbrace in pielea goala si sa iasa in strada, ca dovada ca o iubeste cu adevarat. Dovedindu-si iubirea profunda si absoluta prin astfel de incercari, sexul in prima seara de cand s-au cunoscut e de la sine inteles. A doua jumatate e dedicata problemelor psihologice a domnisoarei si in special a socului pe care il are a doua zi dimineata cand descopera ca el de fapt nu o iubeste cu adevarat (desi seara trecuta a iesit in strada la pielea goala pentru ea!!!).

Nota: 1/10


P.S.
Ca tot m-a apucat greata doar gandindu-ma la capodopera de mai sus, mi-am adus aminte ca inainte de fiecare film din competitia de lung metraje s-a proiectat un short din competitia de filme horror/SF. Unul din acestea e un videoclip facut pentru o formatie de black/death metal. Prin urmare e disponibil foarte legal pe Youtube aici: https://www.youtube.com/watch?v=SnTL1L8a6YI Nu e fantastic, dar e unul din cele mai bune shorturi din competitie, cred ca are sanse sa castige. Cei cu stomacul sensibil ar face mai bine sa nu-l vada.
  Reply With Quote sendpm.gif