View Single Post
Old 11 Jun 2014, 13:43   #472
MelosNegros
Novice
 
MelosNegros
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 22
OK, când te'ntorci, trebuia musai să'mi explici: de ce reprezentarea artistică a unei borâturi nu poate fi decât tot o...borâtură?!
Că dac'ar fi cum spui, atunci "Răscoala" lui Rebreanu ar fi tot o borâtură.
Asta ca să nu închei orice discuţie cu mătăluţă, adică cu o femelă care se dă drept...mascul - asemenea vechii noastre cunoştinţe, Gloria Sauciuc.
Fiindcă nu prea mai e nimic de discutat cu cineva care raţionează aşa: întrucât în cutare operă artistică, există o groază de scene scârboase în frunte cu violarea pe câmp a unei femei proaspăt omorâte, rezultă că acea operă e musai o borâtură.
Ca să nu mai vorbim şi de o groază de filme gen "Rocco şi fraţii săi", cu celebra scenă de viol de asemenea public, başca în familie.

Concluzia?
Dacă eu n'am scăpat pe tot forumul ăsta decât o singură greşeală - şi'aia nesemnificativă, anume confundarea mormonilor cu amishi, apoi tălică, în afară de corectura cu pricina de care faci caz ca şi de'o crimă, n'ai prea scăpat niciun adevăr, ci dimpotrivă: numai gogomănii şi analfabetisme - ca să nu mai zic de mahalagismele la care excelezi, ca orice bătrânitură giuleşteană.

Last edited by MelosNegros : 12 Jun 2014 at 16:00.
MelosNegros is offline   Reply With Quote sendpm.gif