Thread: ANIME-uri
View Single Post
Old 17 Mar 2012, 16:27   #358
Pepper
Guru
 
Pepper
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 856
Am vizionat si Gradina Pacatosilor si pot spune ca m-a incantat nespus cu tot cu fazele alea horror care pot fi suportate si de minori fara nici o problema. Intr-adevar episodul 5 e cel mai heavy din pdv conceptual, dar mie mi-a placut cel mai mult ultimul episod because I like closures. As fi vrut sa-i vad pupandu-se dar nuuuu, Shiki era prea cool pt asa ceva....just kiddin'
Si muzica e divina Yuki Kajiura se dovedeste la fel de sensibila si geniala ca si Yoko Kanno

Twins, Haibane renmei nu e de mine and I tried...I really tried...eu imi formez o parere dupa 2 episoade, dar astuia i-am acordat sansa unui al 3lea si tot m-am plictisit; nici macar nu m-a intrigat. La fel mi s-a intamplat si cu Mushi-Shi, care s-ar putea sa fie la acelasi nivel cu Haibane. Poate alta data..

Acum urmaresc Bakemonogatari care se vrea a fi foarte interesant (si abstract), cel putin asa mi s-a parut mie. Se axeaza mai mult pe dialog si grafica, replicile variaza de la aparent stupide pana la surprinzator de inteligente.
Japonezii astia sunt dati naibii, iti dau impresia ca sunt mai degraba psihologi decat creatori de desene animate jos palaria! they're fuckin' smart.
__________________
"Life would be so wonderful if we only knew what to do with it"- G.G.

Last edited by Pepper : 17 Mar 2012 at 16:54.
Pepper is offline   Reply With Quote sendpm.gif