View Single Post
Old 05 Dec 2014, 13:42   #26
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by alali:
Filmul asta nu isi propune sa provoace mila. Sa fim seriosi Twins! (...) Asa ca, nicidecum Harry nu este o victima.
Vezi ca ai confundat forumistii, altii erau cu victimele si mila.
Originally Posted by alali:
El este singurul dintre toate personajele care ramane cu acel optimism final cum ca totul se poate. Oricand poti reincepe. Niciodata nu e tarziu.
Bun, daca iti doresti un film care sa te minta frumos l-ai gasit. Sau sa-ti confirme propriile tale pareri false despre viata, ca "totul se poate"
Originally Posted by alali:
An Unmarried Woman. Sper ca nu o sa incerci sa ma convingi ca este un film pentru pensionari si asta. Nu cred ca apare vre-un pensionar prin cadru nici ca figurant. Ia sa analizam cifrele:
Aged 18-29 351
Aged 30-44 697
Aged 45+ 1062... eh?!
Nu am vazut aceasta productie si nici nu exista vreo sansa sa o vad. Dar cu rezerva asta, da, mi se pare ca e un film pentru actuala generatie a treia. Chiar in momentul cand a fost lansat, avand un personaj principal care divorteaza dupa 16 ani de casatorie, se presupune ca nu era tocmai un film care sa vorbeasca despre problemele cu care se confrunta tineretul, nu-i asa? Iar in cei aproape 40 de ani de la lansare, singurii care isi amintesc din experienta proprie societatea si moravurile de atunci sunt pensionarii de azi.
  Reply With Quote sendpm.gif