View Single Post
Old 28 May 2016, 20:16   #8
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Guilty of romance just as fun as it was the first time I saw it. Shion Sono in schimb underwhelming la Q&A, unde a venit impreuna cu Megumi, actrita principala, cu care s-a si casatorit ulterior filmarii. Comentariul sau intial a fost: uh, am facut filmul acum ceva ani, acum ca-l revad nu mai stiu ce-a fost in capul meu. Am intrebat daca Izumi e mai fericita la inceputul sau la finalul filmului si am specificat clar ca e o intrebare pentru amandoi. La fel cum s-a intamplat la toate intrebarile, doar Sono a raspuns si in mod ironic a zis ceva de genul ca e mai fericita pentru ca s-a "eliberat", ulterior mentionand ca in societatea japoneza femeile nu au drepturi egale cu ale barbatilor. Repet, in timp ce Megumi a stat pe post de manechin zambind frumos fara sa scoata vreun cuvant toata sesiunea. Oh well.

Acum voiam sa ma bag la Carol, dar vazand ca e oricum pe net had a change of plans si merg la un film din competitie: Reminder. Hopefully nu o sa fie nevoie sa plec din sala inainte de final, chiar din prima zi.
  Reply With Quote sendpm.gif