View Single Post
Old 06 Nov 2009, 17:34   #11
Lili1982
Guru
 
Lili1982
 
Join Date: Feb 2009
Location: Bucuresti
Posts: 368
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by Lili1982:
Eu nu ma duc sa vad acest film NU pentru ceea ce ar fi putut fi din punct de vedere al legilor fizicii... Ma duc sa vad efectele speciale
Hai sä-ti vând un pont! Incearcä invers - adicä: du-te la filme NU ca sä vezi efectele speciale... ci pentru ceea ce ar fi putut fi din punct de vedere al legilor fizicii
(A fost doar o parafrazä hiper-simplificatä, desigur; mai pe larg: du-te nu pentru flecustete superficiale, ci pentru elementele inteligente, dificile, de fond si continut. Vei fi uimitä de nivelul satisfactiei pe care o vei resimti: bucuriile intelectuale sunt întotdeauna incomparabile cu cele strict vizuale.)


Inteleg perfect ce incerci sa-mi explici si aplic aceasta regula pentru alt gen de filme ! Nu stiu altii cum sunt... dar eu percep filmele diferit, am asteptari diferite... in functie de gen, actori, plot, etc. Mereu fac diferente pentru a nu fi profund dezamagita la final ! Iar 2012 sa zicem ca la prima vedere nu pare un film cu substrat gros ! E ca un fel de "domnisoara finisata la exterior" ! Iar uneori chiar mi se pare extrem de relaxant sa las totul la o parte pentru un popcorn movie ...
Lili1982 is offline   Reply With Quote sendpm.gif