View Single Post
Old 31 Jul 2013, 09:58   #60
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Mi-am promis ca n-o sa mai pierd vremea citind ineptiile lui Twinsen sau replicand la ele dar omul "breaks new ground for terrible". Am ras cu lacrimi la "cronica" lui.
Omule, n-am nimic cu tine, esti un user OK, respect pasiunea cu care te agiti in campul cinefilic, dar tre sa mai scoti naibii capul ala din cutie, macar din cand in cand.

Shortul e foarte OK, pentru 2 minute jumate cat are. Chiar trebuia sa te bagi in seama la modul penal si sa-l faci praf desi e un proiect de beginner si tu ai uitat sa-ti dai capacele jos de pe ochi ?


Originally Posted by Twinsen:
Seventa cu vanzatoarea de pop-corn e ratata, atat datorita actritei, dar in principal pentru ca vizual vorbind, nu se obeserva nici o diferenta fata de cum ar oferi punga unei persoane perfect vizibile.

Aia nu-i actrita ci o vanzatoare reala de popcorn, careia realizatorii filmuletului i-au dat 5 lei ca sa se lase filmata cateva secunde. E normal sa nu stie sa "joace", sa accentueze. Dar diferenta "fata de cum ar oferi punga" e vizibila si din avion: In timp ce umple punga, intai il fixeaza pe Vlad, apoi trage o privire spre stanga sa vada daca observa cineva ca umple o punga desi nu e nici un client in fata ei.


Originally Posted by Twinsen:
La bar spui ca "sunt popular pe aici", dar camera e asezata la distanta de ceilalti, care de altfel nici nu te baga in seama.

Tocmai asta inseamna sa fii "popular" (ironiile, ca de obicei, iti scapa) intr-un bar. Sa nu se holbeze lumea la tine (ma rog, tigara suspendata) ci sa te trateze ca fiind "part of the furniture". Fiecare isi vede de boscaiala lui.


Originally Posted by Twinsen:
Tranzitia de la posterele sexy la femeia matura, imbracata foarte non-sexy e complet ratata din punct de vedere ideatic. E foarte dficil sa vorbesti de atractie fata de sexul opus si sa combini simboluri vulgare cu o persoana respectabila. Posterele trezesc instinctele, care apoi se intra intr-un coitus interruptus fata de femeia aia decenta.

Aici deja eram sub masa de ras. Ba Marcus, puteai sa lasi si tu posterele alea cateva secunde mai mult. L-ai intrerupt pe saracul Twinsen chiar in punctul culminant.
American Pie 2013 folks !

PS: Nu-i spuneti lui Federico de video-ul asta. Cand aude voice-over-uri devine violent.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif