View Single Post
Old 25 Jun 2002, 14:04   #28
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
In primul rand: The Matrix Reloaded va avea premiera romaneasca pe 23 mai 2003. Acum am aflat si noi, inca nu era sigur, de aceea nu am trecut o data precisa.
Aparitia imaginilor pe Cinemagia a fost posibila cu ajutorul distribuitorului InterComFilm Romania care ni le-a pus la dispozitie si caruia ii multumim. Au aparut cu o oarecare intarziere fata de alte site-uri straine pentru ca noi publicam imagini luate doar de la distribuitorii romani ai filmelor, si astfel dureaza ceva timp pana cand CD-urile sunt trimise in toate tarile in care va aparea filmul. Oricum suntem singurii care au publicat in Romania aceste poze, d.p.d.v. legal.

In ceea ce priveste filmul "Kung Pow: Enter The Fist" iti vand un pont: el ar fi trebuit sa apara pe ecranele noastre, dar a avut incasari foarte slabe in SUA si astfel a fost refuzat de catre distribuitorul roman. O informatie cunoscuta de putini este titlul lui. Ar fi trebuit sa se cheme "Dau cu pumnul!". Amuzant, nu? Eu trebuie sa recunosc ca am vazut filmul si m-a amuzat extrem de mult dar asta mai mult pentru ca parodiaza filmele cu arte martiale, pe care sincer nu prea le suport...
Dar principalul motiv pentru care filmul nu a ajuns in Romania este ca incasarile lui nu s-ar fi ridicat la inaltimea asteptarilor... si distribuitorul ar fi iesit in pierdere. Se mai intampla... mai ales la noi! (Din pacate...)
Sa auzim de bine!

>

<font size=-1>[ Acest Mesaj a fost editat de: emanuel pe 2002-06-25 15:06 ]</font>
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif