View Single Post
Old 13 May 2005, 15:09   #47
Blanche
Senior
 
Blanche
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 118
Re: Fantoma de la opera

Originally Posted by Atombomb:
E interesant cum atatia oameni se considera critici de film ...

E interesant cum niste oameni nu ofera nici un fel de argument (pueril sau nu) in sprijinul opiniei proprii, dar se simt datori sa dea lectii ....

Originally Posted by Atombomb:
Poate daca ar fi fost regizat de altcineva, mai cunoscut (nu ca Joel Shumacher nu e cunoscut, doar ca asa zisii cinefili n-au prea auzit de el) si ar fi jucat alti actori mai cunoscuti, poate ar fi fost apreciat la adevarata lui valoare.....

Sau poate ca nu ...daca ar fi fost regizat de altcineva ar fi fost in primul rand altfel

Originally Posted by Atombomb:
Cat despre musical-urile mai recente (ca sa zic asa), Chicago si Moulin Rouge mai bine ma abtin de la comentarii...ambele fiind niste filme de rahat cu o distributie de exceptie...
..

Zicea cineva ceva de argumente ???? puerile ?

Originally Posted by Atombomb:
Iar cine cauta musical-uri de exceptie sa se uite in urma, poate va descoperi magia unor filme ca ....

Mai sunt si altele ... anyway, bune alegeri; dar nu sunt un argument ca filmul discutat ar fi bun.

Originally Posted by Atombomb:
Iar din cand in cand se incearca cate un musical... Uneori prinde la public, alteori nu... Si asta din cauza inculturii si gandirii superficiale specifice generatiei actuale...

Stati ca n-am inteles .... nu prinde la public din cauza inculturii publicului ? si cand prinde la public prinde din cauza culturii publicului ? Sau invers ? Sau cum ?

Originally Posted by Atombomb:
Putini sunt cei care mai citesc carti, iar si mai putini sunt cei care merg la teatru si opera...

Banuiesc ca stiti, dar exista unii care citesc carti, si merg la teatru si la opera... dar nu le foloseste ....argumenteaza tot cu "daca nu va place sunteti inculti, eu stiu mai bine cum stau lucrurile" ...
Blanche is offline   Reply With Quote sendpm.gif