Thread: Prometheus
View Single Post
Old 19 Jun 2012, 12:21   #57
rifa
Guru
 
rifa
 
Join Date: May 2010
Posts: 338
Originally Posted by SaberRider:
Este ca un palat de aur care pe alocuri e manjit de cacat. Se cuvine?

Sunt total de-acord. In schimb, apreciez palatul de aur.

Faptul ca un film forteaza un mare grup de oameni sa-l analizeze in asa hal este un raspuns mai mult decat bun. Observ multe schimbari de pozitie pe net. Aliens de exemplu are mult mai multe greseli de logica, mult mai multe caractere stupide care iau decizii anapoda, iar la baza filmul nu are nimic interesant. Ceea ce ma mira insa este cat de usor se uita de greselile din Alien si de miile de intrebari fara raspuns. Probabil ca majoritatea dintre noi, crescand dupa ce Alien a ajuns sa fie considerat unul din cele mai bune filme vreodata, ne-am uitat intotdeauna la el cu alti ochi. Asta este unul din lucrurile care le regret. Faptul ca n-am putut viziona in cinematograf o gramada de filme pe care azi le consideram capodopere.

Este mult mai usor sa te uiti la un film stiind dinainte care este adevarata lui valoare decat sa observi adevarata valoare a unui film lansat in prezent.

Sunt curious cum arata cele 20+ minute taiate din film care vor fi adaugate la lansarea DVD/BluRay.

Din cate am inteles un sequel este planificat pentru 2015. Sa vedem ce-o sa iasa. Ma astept sa vedem planeta inginerilor... cateva scene probabil cu Weyland tanar. Conflictul dintre cele 2 rase extraterestre. Sper ca sequel-ul sa intrageasca franciza si sper sa nu avem parte in viitor de filme gen... Engineers vs. Predators.

Last edited by rifa : 19 Jun 2012 at 12:30.
rifa is offline   Reply With Quote sendpm.gif