Thread: Prometheus
View Single Post
Old 17 Jun 2012, 13:53   #49
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Rifa vad ca acum te legi de cacofonii, nume si alte prostii deci ai ajuns la fundul butoiului in ceea ce priveste abilitatile "intelectuale" astfel ca nu cred ca mai pot adauga nimic fara sa primesc un raspuns la fel de cretinoid ca ala de mai sus.

Iti dai prea mult credit cand vorbesti de partea muzicala sau artistica a filmului. Nu ai evidentiat pana acum nimic si nu ai raspuns folosind bun simt niciunei intrebari pentru a clarifica pozitia ta fata de film. In plus ironia iti este straina cand aduci in discutie numele meu, al tau fiind rifa. Poate de aia nici nu poti vedea de ce filmul este atat de stupid pentru ca iti lipseste un bagaj minim de cunostinte in ceea ce priveste stiinta si cum merge ea, care sunt barierele impuse de un film intr-un SF si ce inseamna nerespectarea lor.

Originally Posted by rifa:
Ahahahahahahahahha. "Mare e gradina Domnului"... Imi place cum esti total dezinformat. Prietenas, Ridley Scott a vrut sa faca acest semi-prequel imediat dupa Alien. Din pacate, nu avea tehnologia necesara pentru asa ceva si a decis sa astepte. Pe urma au urmat niste continuari odioase. Pe urma Fox a vrut sa faca un prequel. Pe urma Ridley, fiind contactat, le-a spus oamenilor despre ideea sa. Pe urma Ridley, fiindca nu se baga la scris scenarii l-a contactat pe Lindelof... Pe urma... s-a facut filmul. Da. Ridley chiar a inventat totul peste noapte. Partea ciudata e ca tot ceea ce se intampla in Prometheus este important pentru universul Alien si leaga foarte bine ideile din spatele lui Alien. Cat despre "Prometheus 2". Acesta mai mult ca sigur va completa tot labirintul asta inexplicabil pentru unii... Spun pentru unii pentru ca altii au fost in stare sa gaseasca iesirea din labirint chiar in sala de cinema. Toate raspunsurile sunt un film... pe marele sau micul ecran.

Nu, esti prost informat sau te uiti prea mult in gura unora.
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 17 Jun 2012 at 13:58.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif