View Single Post
Old 23 Jul 2009, 12:42   #21
bre
Guru
 
bre
 
Join Date: Aug 2008
Location: dans la rue
Posts: 702
Originally Posted by redmen:
Praga am inteles ca este un oras foarte frumos.Sunt convins ca o sa iti placa.

In alta ordine de idei ... nu consider un lucru rau ca ungurii nu ar fi stiut engleza.Stau si ma gandesc cata engleza stiu romanii de la noi ... daca sunt nevoiti sa ajute vreun strain cu indicatii.In plus are si un mic farmec faptul ca nu te intelegi cu localnicii si trebuie sa comunicati prin semne.


mda...la unguri nu prea m-a deranjat ca nu stiau engleza, la urma urmei, da , nici romanii nostri nu prea stiu, chiar daca se dau ei cocosi . dar la bulgari, nu stiu, era un sentiment din ala, nu stiu si nici nu vreau sa stiu. de exemplu, politistii bulgaroi sunt niste jegosi de nu se poate si chiar nu le-ar strica niste lectii de engleza mai ales intr-un oras turistic. deci, de abia ajunsesem si cautam un hotel si ne-am oprit pe margine, ma rog, poate nu era regulamentar, dar eram eu in masina si prietenul meu a lipsit 3-5 min cat sa traverseze sa intrebe de cazare si au venit doi malaci de gabori cu cefa lata si au zbierat la mine ceva in bulgareste apoi au baiguit ceva de no parking si amenda de nush cate sute de leva, deci in 3 min m-au traumatizat frate.....si nu reuseam sa le explic ca imediat plecam de acolo, ca vine prietenul meu si ca eu nu am cum sa mut masina ca nu stiu sa conduc .
__________________
breeee....
bre is offline   Reply With Quote sendpm.gif