View Single Post
Old 15 Jun 2012, 20:29   #11
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Singurul avantaj este ca mai aude lumea de noi si ca nu suntem vazuti doar ca un neam de tigani. Ca "end user" nu ai nici o satisfactie directa, sau cel putin eu nu simt, dar in cercurile "inalte" probabil ca suntem mai bine vazuti decat Bulgaria spre exemplu. Da bine la moralul nostru ca neam ca nu suntem doar niste rumegatoare aici pe pamant. Cam acolo se opreste tot.

Poate accesibilitatea la evenimente culturale nu tine de ICR deci arunc cu balega in directia gresita.

Ultimul film romanesc vazut de mine a fost Nunta Muta si mi-a placut, mai ales cum arata, nu parea filmat cu o camera de mobil. Nu imi doresc sa vad filme romanesti doar pentru ca sunt romanesti pentru ca si romanii si japonezii tot oameni sunt si raspund la aceiasi stimului de imagine si sunet iar altii zic eu realizeaza un pic mai bine si poate "mai putin artistic" ca astia romani.

Nu am de gand acum sa sugerez ca regizorii romani sa faca filme fara ajutorul statului pentru ca probabil ar muri de foame pentru ca nu pot concura pe piata, alta decat a premiilor. Atat timp cat investitia in ei aduce un beneficiu Romaniei nu cred ca vrea nimeni sa distruga ICR, chiar daca unii tipa si se isterizeaza acum in legatura cu asta.
__________________
Cook Pass Babtridge
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif