View Single Post
Old 04 Sep 2009, 14:37   #51
Anxious_Schizoid
Senior
 
Anxious_Schizoid
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 139
Îmi aduc aminte de un citat de pe Internet: "Show me a thoroughly satisfied man and I will show you a failure." Niciodată nu trebuie să te mulţumeşti cu ce ai, întotdeauna trebuie să cauţi să te perfecţionezi şi asta se obţine numai prin critica celorlalţi, dar mai ales prin spirit autocritic.
Nu ţi-am zis să explorezi viaţa cotidiană degeaba, dacă faci un astfel de film nu o să ai nevoie de mare lucru, în funcţie de poveste o să ai nevoie doar de o cameră video, pe când la cele horror, fantasy ai nevoie de mai mult echipament, de sânge fals în exemplul tău. Ai putea să faci un film doar plimbându-te prin oraş şi luând cadre cu picioarele oamenilor, simbolizând ideea că poţi să te mişti doar la fel de repede ca persoana din faţa ta. Ieşi în oraş şi deschise pur şi simplu ochii, o să găseşti în orice lucru o poveste, dacă auzi o discuţie pe stradă încearcă să construieşti o poveste în jurul ei.
În caz că duci lipsă de idei, uite câteva sfaturi: citeşte cărţi şi ascultă rock pentru că sunt multe melodii rock care conţin poveşti.

PS: Era vorba de emoticon-ul pe l-ai afişat la sfârşitul replicii de care ţi-am spus eu mai sus," ".
Anxious_Schizoid is offline   Reply With Quote sendpm.gif