View Single Post
Old 06 Jun 2012, 20:31   #60
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Am plecat azi de la Cluj, asta e ce am mai apucat sa vad:

Oslo, 31. august - 4.5/5
Am iesi tremurand de la Oslo, 31. august. La fel ca Michael, e un studiu psihologic exceptional despre un personaj care in mod obisnuit ar trebui sa provoace repulsie. In Oslo avem de a face cu un drogat de 34 de ani, egocentric, sociabil si inteligent dar care nu a fost capabil pana acum sa realizeze ceva sau sa stabileasca relatii satisfacatoare cu cei din jur. Fara sa piarda nici un moment din vedere personajul, filmul aduce in discutie sensul propriilor noastre vieti. Nu-l ratati daca sunteti la Cluj, dar daca nu, il gasitit deja pe "surse"

Clip - 0.5/5
As aprecia daca cineva mi-ar explica cum a intrat in competitie idiotenia asta. Avem de a face cu o fata de fata, care traieste viata intens la 16 ani pe ritm de manele sarbesti. 80% din film fata noastra suge **** si bea cu amicele la fel de retardate, intr-un exploitation clar ca lumina zilei. Restul de 20% e o incercare jalnica de a o plasa intr-un context familial si social.

Blind - 1/5
Thriller coreean de duzina despre o oarba care ajuta la prinderea unui infractor. Oh si avem si un caine simpatic, aviz amatorilor...

Originally Posted by gionloc:
Twinsen si sistemele lui de referinta

e un film excelent, singurul care sa-mi placa din ce am vazut pina acum
Ma bucur sa citesc o opinie a ta, chiar daca nu coincide cu a mea. Dar de ce ti-a placut?
  Reply With Quote sendpm.gif