View Single Post
Old 10 Jul 2009, 09:02   #107
bre
Guru
 
bre
 
Join Date: Aug 2008
Location: dans la rue
Posts: 702
Quote:
Diferenţa între tine şi „acel” Umberto Eco este că el a adunat „acele” lucrări, pentru că, într-adevăr, ele există, dar le-a pus o copertă pe care a scris „Istoria urâtului”, nu „Vreau să mă fut....” Ba mai mult, le-a pus o pecete: URÂT, nu capodopere ale umanităţii.

adica vrei sa zici ca acolo, domnu' eco, aduna numai uratenii si nu capodopere? nu cumva se referea la urat ca la o categorie estetica? si care-i faza cu brancusi, mie una mi se rupe ca un falus sau ca e madame pogany, e forma plastica si gata. pun pariu ca daca le vede un copil mic nici nu se prinde ce reprezinta. si, no offence, eu chiar n-am nimic cu nimeni, sunt un user pasnic-plicticos, dar pana sa apareti voi sa va stropsiti ca nu va convine titlul, macar se posta on-topic. iar acum a ajuns cel mai vizitat topic din cauza certurilor nu datorita postarilor on topic. si cred ca voi n-ati urmarit ca lumea postarile ei in topicul asta, una, nici nu a postat f multe chestii, a dat un link spre un site cu imagini f misto, si a pus o sculptura nud - deci nimic prea kinky. poate doar courbet si orlan sa va fi socat. in rest, au postat alti useri. plus, prima postare : "Pe urma puneti si voi imagini din arta,nu kitschuri..." . vad ca unele au fost editate, dar cred ca a pus ai a scos imaginile.
__________________
breeee....
bre is offline   Reply With Quote sendpm.gif