View Single Post
Old 09 Jul 2009, 23:19   #101
mirodoni
Guru
 
mirodoni
 
Join Date: Dec 2007
Location: Bucuresti
Posts: 439
Send a message via Yahoo to mirodoni
Aloooo!
Sunteţi off – topic. Aici e Vreau să mă fut... în artă! Nu e vorba de refulări sau defulări, refutări sau irefutabil.
Originally Posted by Pauline Kael:
Nu stiu ce are Mirodoni, probabil a fost asmutit, n-am avut nimic de impartit cu el pe forum .Oricum e un prost si n-are umor. .
Eu credeam că-ţi vei cere scuze şi vei schimba titlul topicului, pentru că aici e problema. Deşi spui ce vrei, nu rezultă ce vrei. Dacă ai fi scris „Sexul în artă”, de exemplu, era clar despre ce e vorba. Cine vrea intră, cine nu, nu.
Eu nu te-am jignit pe tine cu numic. Chiar crezi că tu ai avut umor când ai dat acel titlu? Dacă nu ai fi fost tu vizată, textul meu ţi s-ar fi părut plin de umor şi te-ai fi amuzat copios. Cineva mai bătrân decât mine a spus despre comedie că e drama care se întâmplă altora.
Diferenţa între tine şi „acel” Umberto Eco este că el a adunat „acele” lucrări, pentru că, într-adevăr, ele există, dar le-a pus o copertă pe care a scris „Istoria urâtului”, nu „Vreau să mă fut....” Ba mai mult, le-a pus o pecete: URÂT, nu capodopere ale umanităţii. Pentru că acel bun – simţ de care vorbeam încă mai există, cartea este în ţiplă, adică nu poate fi răsfoită în librărie, care este un „spaţiu public”. Scopul unor lucrări „urâte” nu este întotdeauna promovarea urâtului, ci, uneori, dimpotrivă. Dar numai uneori, nu vreau să dezvolt ideea acum şi aici.
Nu e vorba de bigotism, de încuiat, de descuiat, de modern sau nonconformism, ci de raţiune şi penibil. Priveşti un falus din marmură şi zici „uite un Brâncuşi”. Dar să lăsăm...
După postările mele anterioare am primit o „Cerere de prietenie” de la un user complet necunoscut. Văzând că e o cerere de prietenie, am vrut să-i răspund, dar cu noua CineMagie n-am ştiut să-i deschid. La scurt timp am primit alte două „cereri de prietenie”, de la useri cunoscuţi, dintre care unul sunt sigur că voia să mă înjure, nu să fim prieteni. Mi s-a părut ceva ca la clasa a IV-a chestia cu cererea de prietenie. Problema este că nu m-am descurcat să răspund. Am deschis diverse ferestre şi am găsit cele mai recente postări ale mele în topicul: Vreau să mă fut.... Vreau să mă fut... Vreau să mă fut... În mod normal, îl chemam pe fiul meu să mă ajute la calculator, dar aşa... ce explicaţii să-i dau !?
Ce-ai zice Pauline, dar nu numai tu, dacă fetiţa ta de vreo 11 ani ar veni să-ţi spună „noapte – bună” şi te-ntreabă ce faci la calculator. Vreau să mă fut în artă, îi răspunzi. Vreau şi eu, mami. Tu n-ai voie. Da’ tu de ce ai voie!? Tu eşti mică, draga mea. Da vreau şi eu.... Ce încuiată eşti, ce bigotă ce... Proasto! Sau în calitate de profesoară le spui elevilor: dragii mei, astăzi vreu să ne futem în artă... Aloooo! Aloooo! Rămâneţi la locurili voastre! Am spus în artă, nu în clasă!
Eu am mai infiinţat un topic la „Condica de sugestii şi reclamaţii” dar nu înţeleg de ce a fost şters după 30 de secunde. Parafrazam alt topic şi eram nemulţumit că nu pot intra la „Atelierul de scenaristică”, chiar dacă nu postează nimeni scenarii acolo, sau dacă le postează nu le citeşte nimeni, şi mai spuneam că am dat Gloriei un CD cu nişte filmuleţe şi de 4 luni nu am primit răspuns. Uitam să spun, titlul era „Mă fut în ea de CineMagie”. Nu înţeleg pe cine a deranjat. Ce, numai fetele au voie!?
Topicul acesta văd că are mare succes. Când deschizi Forumul vezi la Cafenea cel mai recent topic vizitat Vreau să mă fut... Intri la Cafenea, pe primele locuri Vreau să mă fut... Mă bucur că a reunit toţi userii de bază ai CineMagiei, adică vreo 7, inclusiv 3 moderatori. De fapt 4. N-am să vă mai deranjez. Continuaţi!

Last edited by mirodoni : 10 Jul 2009 at 20:40.
mirodoni is offline   Reply With Quote sendpm.gif