View Single Post
Old 18 Oct 2008, 09:07   #416
bre
Guru
 
bre
 
Join Date: Aug 2008
Location: dans la rue
Posts: 702
asa...am revenit...sa vedem. pai, judecand la rece zic asa:

mi-a placut ptr:
- lumini - in unele scene parca te chinuiai sa vezi si asta iti dadea o stare de exasperare care facea bine filmului. si apoi fata lui grenouille abia luminata...
- ben wishsaw - inca nu am citit cartea ca sa-l pot compara cu grenouille a lui suskind, dar in film mi-a placut. expresie de obsedat un pic retard si genial in acelasi timp. dezgustator si atragator...da
- orgia - dezgustatoare...si totusi avea ceva din gradina placerilor lui bosch...
- imaginea fetelor cand erau descoperite...mai ales laura. cu riscul de a va exaspera cu trimiterile mele la pictura, mie mi-au parut niste fecioare flamande
http://www.artchive.com/artchive/c/c...h_lucretia.jpg

nu ptr:
- desi nu am citit cartea am simit ceva care nu merge in film...nu prea are rost sa ma pronunt decat dupa ce o voi citi. sigur, as putea sa iau de buna parerea lui pitbull...dar nu ziceati voi pe forum ca nu trebuie sa-ti inuusesti parerea altuia despre ceva ce nu ai vazut / citit bla bla?...asa ca...astept
- ceva de pe la scena aia cu el aclamat de toti
- final...cah...nu stiu de ce


all in all: am ignorat cumva povestea, asteptand sa citesc cartea si m-am delectat cu ceea ce mi s-a oferit vizual...si n-a fost rau deloc...
__________________
breeee....
bre is offline   Reply With Quote sendpm.gif